Fatih Altaylı’dan ‘Ücretsiz Doğalgaz’ Açıklaması: ‘Günlüğü 5 Liraya Geliyor, Olsa Olsa Sadaka Olur’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 1 yıl boyunca her ay 25 metreküp doğalgazın ücretsiz olacağını duyurması sonrası gazeteci Fatih Altaylı’dan açıklama geldi. Altaylı, ‘Doğrusunu isterseniz, ben buna pek müjde diyemiyorum. Günlüğü 5 TL’ye gelir. Olsa olsa “sadaka” denir. Dilenciye bile verseniz, ters ters bakar. İçinden ne der bilemezsiniz!’ dedi.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 1 yıl boyunca her ay 25 metreküp doğalgazın ücretsiz olacağı açıklamasını köşe yazısında değerlendirdi.

Altaylı “Bunun parasal karşılığı 125 ila 150 TL arası. Yaz aylarında doya doya ısınırsınız. Tabii ısınma bedeline bu indirim var mı, bilmiyoruz çünkü mutfak ve sıcak su bedeli diye açıklandı. Abonelerin ne kadarı doğalgazı mutfağına da bağlatabilmiş onu da bilmiyoruz çünkü güvenlik nedeniyle her mutfağa doğalgaz bağlanamıyor” ifadelerini kullandı.

İndirimin detaylarının belli olmadığına işaret eden Altaylı, “Doğrusunu isterseniz, ben buna pek müjde diyemiyorum. Diyen olacağını da pek zannetmiyorum. Günlüğü 5 TL’ye gelir. Olsa olsa “sadaka” denir. Dilenciye bile verseniz, ters ters bakar. İçinden ne der bilemezsiniz!” diye yazdı.

Yazının tamamı için tıklayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir