Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin güneyinde terör yapılanmasına izin vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadele konusuna da değindi.

Milli Güvenlik Kurulu’nun (MGK) kasım ayı toplantısında terörle mücadeleden bölgedeki gelişmelere kadar pek çok önemli konunun ele alındığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘terörü kaynağında yok etme’ stratejisinin başarıyla uygulanmaya devam ettiğini söyledi.

Açıklamasında Türkiye’yi terör belasından kurtarmaya kararlı olduklarını vurgulayan Erdoğan, “Buradan Türkiye’yi terör örgütü eliyle sıkıştırmaya çalışanlara sesleniyorum, Türkiye’nin güneyinde ve Suriye’nin kuzeyinde kesinlikle bir yapılanmaya izin vermeyeceğiz. Kimin kiminle iş tuttuğunu iyi biliyoruz. Bir gece ansızın gelerek bu senaryoları yırtıp atmasını iyi biliriz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Milli Güvenlik Kurulu’nun kasım ayı toplantısında pek çok konuyu ele aldık. Terör kaynağında yok etme stratejimizi başarıyla uyguluyoruz. Suriye’nin kuzeyinde teröristlerden temizlediğimiz bölgelerde huzur ve güven iklimi hakim. Tel Rıfat başta olmak üzere teröristlerin kümelendiği sınırlarımıza yakın alanları da eninde sonunda güvenli hale getireceğiz. Irak’ta devam eden harekatlarımızla bölücü terör örgütünü sınırlarımızdan uzaklaştırdık. Nokta operasyonlarımız ile teröristlerin üzerindeki baskıyı sürekli artıyoruz. Sınırlarımız içinde bölücü örgütü bitme noktasına getirdik.

Bundan 40 sene önce milletimizin başına musallat edilen terör belasından Türkiye’yi tamamen kurtarmakta kararlıyız. Buradan Türkiye’yi terör örgütü eliyle sıkıştırmaya çalışanlara sesleniyorum, Türkiye’nin güneyinde ve Suriye’nin kuzeyinde kesinlikle bir yapılanmaya izin vermeyeceğiz. Kimin kiminle iş tuttuğunu iyi biliyoruz. Bir gece ansızın gelerek bu senaryoları yırtıp atmasını iyi biliriz. Barış ve huzur kuyuları kazıyor, herkesin hizmetine sunuyoruz. Ülkemize kuyu kazanları da kendi hesaplarıyla baş başa bırakıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir