Kahramanmaraş’ta sanayiciler, yaşanılan iki büyük depremin ardından ekonomiyi canlandırmak için çalışıyor

Burak Artuner’in özel haberi

İşte depremin merkez üstü Kahramanmaraş ın gururu olan İSKUR Şirketler Grubu bir süre önce açıklanan Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu içinde 2 ayrı tesisisi ile yer aldı. İSKUR’un Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Kurtul, 6 Şubat 2023 sabahı Kahramanmaraş’taki evinde 04.17’de 7.7 Pazarcık depremiyle uyandı.
Elektrik kontağından çıkan yangında bir fabrikası tamamen yanarak kül olan Kadir kurtulun aile yakınlarından ve çalışma arkadaşlarından toplamda 50 den fazla kişiyi depremde kaybetti.

Kadir Kurtul cenazesine ulaştığı yakınlarını peş peşe toprağa verip yaşadığı onca acıya rağmen fabrikasında özel yemekhane kurdurup aylarca her gün 20 bin kişiye 3 öğün sıcak yemek verdi.

KAHRAMAN KENTİN AĞABEYİ OLDU

Kurtul fabrikasının önündeki bekçi kulübesinde aylarca yatıp kalkarak konfeksiyon deposundaki 10 binlerce giyeceği depremzelere dağıttı.

Tüm iş makinelerini depremzedelerin emrine gönderip kahraman şehrin ağabeyliğini yapan Kadir kurtul her konuşmasında, “Devletimizin desteği ile acımızı kalbimize gömerek yeniden ayağa kalkacağız istihdamla depremzelerimize vergilerimizle devletimize destek olacağız” dedi.

Öyle de yaptı ve hem tekstil hemde boya fabrikasıyla 500 büyük sanayi kuruluşu içinde yer aldı.

ISKUR olarak tekstil alanında öncü şehir Kahramanmaraş’ın üretim ve ihracatı ile şehrin gururu yardımseverliği ve depremzede hemşehrilerine her konudaki desteği ile ağabeyi olan Kadir Kurtul’u önceki gün şehre yeni atanan vali Mükerrem Ünlüer, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile fabrikasında ziyaret etti. Vali Ünlüer ile Başkan Güngör, birlikte tekstil alanında faaliyet yürüten ve istihdama önemli katkı sunan İSKUR Tekstil’de Abdulkadir Kurtul’dan faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir