Silahlı Pokemon oyunu Palworld için geri sayım başladı

Oyun şiddetli savaşlara ek olarak, emek sömürüsü temalarını alaycı bir mizah anlayışıyla ele alırken (belki de) Nintendo’nun avukatlarından kaçmaya yetecek kadar değişiklik de ekliyor. 19 Ocak’ta Steam ve Game Pass’te erken erişimde olacak

Palworld‘ün fragmanları ilk bakışta oyunu Pokémon’un basit ve büyüleyici bir 3D açık dünya riff’i gibi gösteriyor. Zaferden sonra onları bir kürenin içinde yakalayan oyuncular da dahil olmak üzere, yaratık toplama serisindekilere belli belirsiz benzeyen garip canavarlarla yapılan savaşları göreceksiniz.

Ancak Palworld aynı zamanda işleri Nintendo’nun asla hayal edemeyeceği karanlık yerlere de götürüyor. Örneğin, geliştirici Pocketpair’in oyunla ilgili Steam SSS bölümünün bu bölümünde  “Bu ne tür bir oyun?” sorusuna yanıt olarak, “Pals savaşmak için kullanılabilir veya çiftliklerde veya fabrikalarda çalıştırılabilirler. Hatta onları satabilir veya yiyebilirsiniz!” diyor.

Silahlı Pokemon oyunu Palworld için geri sayım başladı

Oyunun koyu tonlarının bir başka örneği için yukarıdaki “Pals’ı Verimli Bir Şekilde Kullanmak” videosunu izleyin. Seslendirme, “Harika bir üs inşa etmek için bir Pals yakalayın ve çalışmasını sağlayın” diyor ve vurgulamak için son kısmı iki kez tekrarlıyor. Eş zamanlı olarak, oyuncunun karargahını inşa etmek için ter döken çeşitli Pokémon benzeri canavarları görüyoruz.

Anlatım şöyle devam ediyor: “Böyle üretken bir temel oluşturmak”, çekiç sallayan Pals’larla dolu bir avluyu gördüğümüzde, “Palworld’de rahat bir yaşam sürmenin sırrıdır.”

Palworld, 19 Ocak 00:00 PST’de erken erişimde satışa sunulacak. Hepsini Steam ve Game Pass’te (Xbox Series X/S, Xbox One ve Windows) yakalayabilir ve çalıştırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir