Skype Artık Sesli Mesajlarınızı Yazıya Çevirebilecek

Microsoft, Skype’ın önizleme sürümü için yeni bir güncelleme yayınladı. 8.113 sürümüyle beraber Skype artık sesli mesajları okunabilir metne dönüştürme özelliğine sahip. Ayrıca daha fazla emoji ve gelişmiş sıralama içeren yeni bir arayüz de bulunuyor.

Sesli mesaj dönüştürme özelliği, sesli mesajları dinleyemediğiniz ya da dinlemek istemediğiniz durumlarda kullanışlı bir özellik. Uygulamada bulunan kalem tuşuna bastığınız zaman Skype, sesli mesajını otomatik olarak metne dönüştürmeye başlayacaktır.

Birden fazla mesajlaşma platformu zaten sesli mesajı metne dönüştürme özelliğini destekliyor. Ancak çoğu uygulama bu özelliği kullanabilmeniz için ödeme yapmanızı istiyor. Skype’ın sesli mesajı metne dönüştürme özelliği ise herkese ücretsiz olarak sunuluyor ve abonelik gerektirmiyor.

Yeni sürümde yer alan bir diğer değişiklik ise, yeniden tasarlanmış emoji ifade bırakma arayüzü. Microsoft bu yeni sürümün, “Skype’ta duygularınızı ifade etmenin daha sezgisel ve etkili bir yolu” olduğunu söylüyor. Bir tepkiyi seçmek için mesajın sağ üst köşesindeki gülen yüze dokunabilirsiniz. Gerekli emoji mevcut değilse, bir mesaja uzun süre dokunabilir ve farklı kategorilere göre sıralanan daha geniş bir tepki yelpazesi arasından seçim yapabilirsiniz.

Ayrıca yeni sürüm, birden fazla cevapsız çağrı mesajının görünmemesine neden olan bir hatayı çözüyor. Resmi web sayfası üzerinden Skype’ın Insider programına katılabilir ve yeni sürümü deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir