Ünlü Fast-Food Zinciri İflas Etti ! 300’e Yakın Şubesi Var. Pizza Hut’a Da Borcu Var

Boston Market, uzun bir yolculuğun sonunda iflas başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

İFLASIN KÖKENİ VE GEÇMİŞİ

Bir zamanlar Boston’un banliyölerindeki Newton’da sadece bir lokasyonla başlayan Boston Market, bölgesel bir fenomen haline geldi. Ancak, şirketin büyüme hızı kontrolden çıktı ve 2000 yılında iflas etti. McDonald’s, Boston Market’i kurtarmak için devreye girdi, ancak bu eşleşme, şirketin ana markası dışında genişlemekte zorlandığı için başarılı olmadı.

YENİ YÖNETİM VE TAHVİL SORUNLARI

Golden Arches, Chipotle Mexican Grill’deki finansal hissesini satın aldıktan sonra Boston Market’in yönetimine el koydu. Ancak, şirketin Colorado’daki merkezi vergi borcu nedeniyle el konuldu ve zincir, 300 mağazanın altına düştü. Bu süreçte, US Foods’a olan 11,9 milyon dolarlık ödeme de dahil olmak üzere ödenmemiş faturalar nedeniyle hukuki sorunlarla karşılaştı.

SON DURUM VE GELECEK

Boston Market’in mevcut durumu belirsizliğini koruyor. Şu anda işler devam ediyor, ancak zincirin geleceği hala belirsiz. Şirketin sahibi Jay Pandya, 10 ila 50 milyon dolar arasında borç listelediği iflas başvurusunda bulundu. Bu dosyada, IRS, US Foods ve Pizza Hut gibi çeşitli kuruluşlara olan borçlarını da içeriyor.

Boston Market’in iflas başvurusu, şirketin geçmişindeki zorlukları ve mevcut mali durumunu yansıtıyor. Şimdi, zincirin geleceği hakkında belirsizlik devam ediyor ve markanın satılması olası bir seçenek olarak görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir