Yaz boyunca sıcak alarmı vermişti. Sonunda meteorolojiden ilk kar yağışı uyarısı geldi. İşte kar beklenen o 6 il

Meteoroloji uzmanları kar yağışlarını işaret etti. Yaz aylarının aşırı sıcak ve kurak geçmesinin ardından, milyonların hasretle beklediği kar nihayet geliyor. Sonbahar mevsimi ile birlikte soğuyan havalar, beraberinde kar yağışını da getirdi.

SOĞUK VE YAĞIŞLI KIŞ GELİYOR

İklim değişikliği ve küresel ısınmanın etkisiyle birlikte mevsimler birbirine karıştı. Yaz mevsimi beklenenden geç gelirken, beklenenden de uzun sürdü. Sonbahar mevsiminde olmamıza rağmen sıcaklık etkisi halen devam ederken meteoroloji uzmanından kar beklentisi paylaşıldı.

Henüz sonbahar mevsiminin ikinci ayından kar müjdeleri verilmeye başlandı. Bahar mevsimlerinin araya kaynadığı görülürken, yaz ve kış mevsiminin sert geçeceği ifade ediliyor. Neredeyse yağışsız bir yaz mevsiminin ardından uzmanlar, aşırı soğuk ve bol yağışlı bir kış beklediğini duyurdu.

KIŞLIKLARI ÇIKARMANIN TAM VAKTİ

Yaz mevsimi boyunca etkisini gösteren El Nino’nun, kış mevsiminde Süper El Nino’ya dönüşeceğine dair paylaşımlar geldi. Sibirya’da biriken soğuk hava dalgasının Türkiye’ye girmesiyle birlikte kış mevsiminde yoğun bir kar bırakacağı tahmin ediliyor.

Sosyal medya platformu üzerinden kar yağışını müjdeleyen Meteoroloji Bey, bugün için bölge bölge paylaştı. Çarşamba günün işaret ederek, “Rize yaylaları-Erzurum zirveleri-Ardahan-Kars-Ağrı-Van zirvelerinde kar yağışı görülmesi bekleniyor.” açıklamasını yaptı.

Paylaşılan illerdeki bölge halkının bugün itibariyle kışlıklarını çıkarması öneriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir